Torzításmérő készítése

A cikk egy nagyon praktikus, harmonikus torzításokat mérő műszer elkészítéséről szól. Érinti a torzításmérés problémakörét és megoldást kínál egy , a gyakorlatban jól használható DSP-vel megoldott torzításmérő megépítésére – haladóknak.

 

Csöves erősítő másként

A cikk ismét egy csöves erősítő megépítéséről szól, a korábbi hasonló tartalmú cikkhez képest más meghajtási kapcsolással.

D osztályú erősítő építése

A cikk egy D osztályú erősítő készítését és egy IRS2092 IC-re épülő kész erősítő paramétereinek elemzését tartalmazza.

Tápegység csöves erősítőhöz

A cikk egy hagyományos, meglehetősen bonyolult, de minden igényt kielégítő tápegység leírását tartalmazza. A tápegység nehéz, drága, sok helyet foglal el és nem egyszerű a transzformátor „árnyékolása” sem. A témával inkább csak a teljesség kedvéért és a Hi-Fi kedvelők (egyébként, részemről érthetetlen) kapcsolóüzem ellenessége miatt foglalkoztam.

Hibrid tápegység másként

A hibrid erősítő csöves (meghajtó) részének a hagyományos megoldás helyett a végfokozat tápjából, feszültségsokszorozóval történő megoldását tartalmazza.

Csöves erősítő tápegység

A cikk a csöves erősítők tápegységeivel szemben támasztható követelményeket, illetve egy konkrét tápegység készítését tartalmazza.

Erősítő építés továbbgondolva

A cikk egy elektronikus megoldást tartalmaz arra, hogy egy jó minőségű félvezetős erősítő hangzását megtévesztésig a csöves erősítőkhöz hasonlóra alakíthassuk.

Színházi ügyelői rendszerek követelményei

A cikket  annak érdekében adjuk közre, hogy a tervezők és a beruházók áttekintést kaphassanak mindazokról az alrendszerekről, melyeket közös néven a színházi szakzsargon „ügyelői rendszerek” –ként emleget. Sajnos a közbeszerzések kiírásait figyelve látszik, hogy ez a tudás többnyire teljesen hiányzik.